• Dolar Alış 8.3141TL
  • Dolar Satış 8.2809TL
  • Euro Alış 10.1060TL
  • Euro Satış 10.0657TL

Müziğin Oscar’ı Olan Grammy Ödülleri Kovid-19 Nedeniyle Ertelendi

Müzik dünyasının Oscar’ı olarak bilinen 63. Grammy Ödülleri’nin açıklanacağı program, Kovid-19 vakalarının Şükran Günü ve yılbaşının ardından hızla artması nedeniyle ertelendi.

California eyaletinin Los Angeles kentinde 31 Ocak’ta yapılması beklenen ödül töreninin hakkında resmi açıklamanın yakın zamanda yapılacağı belirtildi.

Kasım ayında adayların açıklandığı bir röportajda, ödül törenini düzenleyen Recording Academy isimli kuruluşun başkanı Harvey Mason, küçük bir izleyici kitlesi için bir etkinlik planlandığını ancak diğer birçok detayın hala üzerinde çalışıldığını söylemişti.

Meet the Grammys' Interim Chief Harvey Mason Jr. and Read His Letter to  Recording Academy Members | Billboard

Recording Academy’den son yapılan açıklamada ise, “Los Angeles’taki vahim hale gelen salgın nedeniyle hastane hizmetlerinin yetersiz hale gelmesi, yoğun bakım ünitelerinin dolması ve gösterimizi erteleme yönünde aldığımız tüm tavsiyeler, atılacak en doğru adımın bu tarihi ertelemek olduğunu gösteriyor” denildi.

Geçen seneki gibi sınırlı etkinlik planlanmıştı

Amerikan medyasındaki çeşitli haberlerde, ödül gecesinin 14 Mart’ta yapılması beklenildiği bilgisi yer aldı.

Covid-19 nedeniyle organizatörler, tıpkı 2020’de gerçekleştirilen diğer ödül törenleri gibi bu sene Grammy için sınırlı bir etkinlik planlamıştı. Çevrimiçi yapılacak törene izleyici alınmamasına ve sadece sunum yapanlara ve ödül alacak sanatçıların tören salonuna gelmeleri planlanmıştı. 2020’deki Emmy Ödülleri gibi aday sanatçılar ödüllerini doğrudan almayacaklardı.

Schitt's Creek' sweeps comedy categories at Emmy Awards | The Outlook

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN