• Dolar Alış 8.1951TL
  • Dolar Satış 8.1624TL
  • Euro Alış 9.7470TL
  • Euro Satış 9.7081TL

Beyonce Grammy Ödüllerine Damgasını Vurdu

Müzik endüstrisinin en önemli ödülü olarak nitelendirilen Grammy Ödülleri, dün yapılan törenle 63’üncü kez sahiplerini buldu. Kırmızı halıda renkli görüntülerin yaşandığı ödül töreninde Beyonce başarısıyla tarihe geçmeyi başardı.

Koronavirüs salgınından dolayı ertelenen Grammy Ödül töreni, dün gece Los Angeles’taki Staples Center’da gerçekleşti. Tedbirler nedeniyle seyirci alınmayan törene sınırlı sayıda ünlü isim katıldı. Tören ne kadar kısıtlı sayıda isimle yapılsa da kırmızı halıdaki şıklık dikkatlerden kaçmadı.

Grammys 2021: Beyonce, Megan Thee Stallion, Taylor Swift win - Los Angeles  Times

28. Grammy Ödülü’nü aldı

Ödüller açısından geceye damga vuran kişi ise Beyonce oldu. Kırmızı halıya çıkmayan ancak ödülünü almak için sahneye çıkan Beyonce, kariyerinin 28’inci Grammy Ödülü’nü kazanarak tarihe de adını yazdırdı. Black Parade ile en iyi R&B, Brown Skins Girls ile en iyi müzik videosu, Savage ile Meghan Thee Stallion ile birlikte en iyi rap performansı dallarında Grammy’nin sahibi olan Beyonce, dün geceki törende, 27 Grammy ile bu alanda bir rekoru elinde bulunduran Alison Krauss’un unvanını da elinden almış oldu. Beyonce, 28 Grammy ödüllü ilk müzisyen olarak da tarihe geçti.

Beyonce ve Jay-Z ikilisinin kızları Blue Ivy Carter ise en genç ödül alan isim oldu

Beyonce’un kızı Blue Iyvy 9 yaşında Grammy ödülü aldı. Beyonce ile Jay-Z’nin kızı 9 yaşındaki Blue Ivy Carter’ın, annesi Beyonce ve Wizkid ile çektiği “Brown Skin Girl” klibi “En iyi müzik videosu” ödülünü kazandı. Carter, Grammy tarihinde ödül alan en genç ikinci kişi oldu.

Blue Ivy Carter wins Grammys 2021 award with Beyonce - Los Angeles Times

2002’de 8 yaşındaki Leah Peasall, “The Peasall Sisters” grubu ile içinde yer aldığı “O Brother, Where Art Thou?” albümü “Yılın albümü” seçilmişti.

Grammy bu gece kaçta? 2021 Grammy Ödüllerini Canlı İzleme – atmhaber.com
Trevor Noah

Yılın Albümü ödülü “Folklore” ile Taylor Swift’e verildi

Komedyen Trevor Noah’ın sunduğu Los Angeles’teki törende, “Yılın şarkısı” ödülünü H.E.R’in yazdığı ve Tiara Thomas ile seslendirdiği “I Can’t Breath” şarkısı kazandı. “Yılın albümü” dalında Taylor Swift’in “Folklore” albümü ödüle layık görüldü. Üçüncü kez bu ödülü alan Swift’in 2010’da “Fearless” albümü 2015’te ise “1989” albümü “Yılın albümü” ödülünü almıştı.

Grammy 2021: vencedores, performances e tudo o que rolou! - Quem | Música

Ödül alan diğer isimleri

“En iyi solo performans” dalında Harry Styles’ın seslendirdiği “Watermelon Sugar” ödüle layık görüldü. “En iyi pop-grup performansı” dalında da ödülü Lady Gaga ve Ariana Grande’nin seslendirdiği “Rain on Me” şarkısı kazandı.

Pop türünde, “En iyi Pop vokal albümü” ödülünü, Dua Lipa’nın “Future Nostalgia” albümü aldı. “En iyi Rock albümü” dalında kazanan “The Strokes” grubunun “The New Abnormal” albümü olurken, “En iyi Rock Şarkısı” ödülü Brittany Howard’ın seslendirdiği “Stay High” şarkısına, “En iyi Rock Performansı” ise Fiona Apple’ın “Shameika” şarkısına verildi.

“En iyi Rap performansı” ve “En iyi Rap şarkısı” ödülünü, Megan Thee Stallion’un Beyonce ile seslendirdiği “Savage” şarkısı kazanırken, Grammy’de ilk kez bir kadın, “En iyi Rap şarkısı” ödülünü almış oldu. Megan Thee Stallion aynı zamanda “En iyi yeni sanatçı” ödülüne layık görüldü.

31 Ocak’ta düzenlenmesi gerekirken pandemi nedeniyle ertelenmişti

ABD’de, müzik dünyasının “Oscar”ı olarak bilinen 63. Grammy Ödülleri’nin töreni 31 Ocak’ya yapılacaktı, ancak koronavirüs vakalarında görülen hızlı artış nedeniyle ertelenmişti.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN