• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL

Vize İşlemleri Durduruldu

18 Mart itibariyle ABD Büyükelçiliği Ankara, ABD İstanbul Konsolosluğu, ABD Adana Konsolosluğu ve ABD Konsolosluk Ajansı İzmir rutin konsolosluk hizmetlerini askıya aldı.

ABD Büyükelçiliği’nin resmi internet sitesinde vatandaşlarına; Türkiye’de seyahat eden bir çok gezginin beklenmedik uçuş iptalleri veya sınırlı uçuş mevcudiyeti bildirdiğini, seyahatlerinin kesintiye uğramasına hazırlıklı olmalarını, bu durumunda seyahatlerini rezerve etmek için hava yolları firmalarıyla iletişim halinde kalmalarının gerektiğini söyledi.

Dışişleri Bakanlığı, COVID-19 için Global Seviye 3 Sağlık Danışmanlığı yayınladı.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi , Seviye 3 COVID-19 Sağlık Bildirimi’nde yolcuları Türkiye’ye zorunlu olmayan tüm seyahatlerden kaçınmaları konusunda uyardı. Türkiye’den ABD’ye dönen vatandaşlar, seyahatten döndükten sonra 14 gün boyunca evde kalmalı, sağlık durumlarını izlemeli ve fiziksel olarak yakın temasta bulunmamalı tavsiyelerini verdi.

Ayrıntırlı bilgi için Amerikan Büyükelçiliğinin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://tr.usembassy.gov/health-alert-u-s-mission-turkey/

 

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN