• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Vali Canlı Yayında Koronavirüs Testi Oldu

New York Valisi Andrew Cuomo günlük basın toplantısında Koronavirüs testi oldu.

Canlı yayınlanan toplantı sırasında salona gelen bir doktor tarafından Cuomo’ya  Koronavirüs testi yapıldı.

Salgının ilk günlerinde test eksikliği nedeniyle belirti göstermeyenlere test olmamaları çağrısı yapan Cuomo, yeterli test kitinin arz edilmesi üzerine  New Yorklular’a test yaptırmayı öneriyor.

Bu amaçla da Cuomo, halkı cesaretlendirmek ve ne kadar hızlı yapıldığını göstermek amacıyla basın toplantısında kendisi Koronavirüs testi yaptırdı.

Adsız

New York eyaletinin Corona salgınıyla ilgili olarak hastaneye sevkler ve can kayıpları konusunda kötü durumda olmadığını kaydeden Andrew Cuomo, eyaletteki 5 bölgenin yeniden açılmakta olduğunu söyledi.

Cuomo’nun verdiği bilgiye göre 16 Mayıs’ta Corona nedeniyle eyalette 133 kişi hayatını kaybetti. 11 Mayıs’ta bu rakam 185 olmuştu.

Andrew Cuomo 17 Mayıs itibarıyla günde 40 bin test yapıldığını söyledi.

Virüsü izleme konusunda testin çok yardımcı olacağını vurgulayan Cuomo, testin daha önceden kontrol için kullandığını hatırlattı. New York Valisi test sürecini yürütecek kapasiteleri olduğunu söyledi.

New York, Amerika’da en fazla Corona vakasının olduğu eyalet. Eyalette bir ara hastaneye sevkler ve can kayıpları rekor düzeyde iken bu oran son dönemde oldukça azaldı. Eyalet şu sıralar vaka ve can kaybı sayısının en az arttığı bölgelerden biri.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN