• Dolar Alış 32.9559TL
  • Dolar Satış 32.8243TL
  • Euro Alış 35.7406TL
  • Euro Satış 35.5980TL

UZAKROTA TRAVEL SUMMIT 2019 KATILIMCILARI İSTANBUL’DA BULUŞTU

13 Aralık Cuma günü, Hilton Istanbul Bosphorus‘da  4000’i aşkın kişinin katılımı ile birbirinden farklı salonlarda ve sahnelerde gerçekleşen Uzakrota Travel Summit büyük ilgi çekmeyi başardı.

Uzakrota, geçtiğimiz yıl Bidroom tarafından dünyanın en etkili 10 turizm etkinliğinden biri seçilmişti. Uzakrota Travel Summit 2019’da bu yıl 150 üst düzey konuşmacı, 4000’den fazla katılımcı, 500’den fazla marka ve 100’den fazla stand katılımcısı oldu.

SKYhub Ana Salonu, Emirates Pazarlama Salonu, Neredekal.com Teknoloji Salonu, Turkish Airlines Corporate Club Travel Stage, International Residency & Citizenship Stage ve Startup Stage olmak üzere eş zamanlı olarak 5 farklı sahne ve bunlara ek olarak hazırlandı. Uzakrota Travel Summit, bu yıl SKYhub Ana Sponsorluğu; Emirates Airline, Turkish Airlines Corporate Club ve International Residency & Citizenship Ana Desteği ile düzenlendi.

Uzakrota Travel Summit’e Kimler Katıldı?

Havayolları
Havaalanları
Turizm Tanıtım Ofisleri
Zincir ve Yerel Oteller
GDS’ler (Global Distribution System)
Turizm Seyahat Acenteleri
OTA’lar (Online Seyahat Acenteleri)
Tur Operatörleri
Turizm Teknoloji Firmaları
Seyahat Girişimleri
Yatırım Şirketleri

Türkiye ve Dünya Turizmine Yön Verenler Uzakrota’da Buluştu

Tatilsepeti.com CEO’su Kaan Karayal, Otelz.com‘un CEO’su Bertan Aner, Neredekal.com CEO’su Özkan Hacıoğlu, Jolly tur CEO’su Mete Vardar, Lufthansa Türkiye ve Irak Bölge Müdürü Kemal Geçer, Lonely Planet‘in CEO’su Luis Cabrera, Amerika, Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya, Güney Afrika, İngiltere gibi ülkelerde hizmet veren Trafalgar Travel‘ın Başkanı Wolf Paunic gibi 150 üst düzey konuşmacı sahne aldı.

Uzakrota Travel Summit 2019: Amerikadasirket.com

 

uzakrota-travel-summit-2019

Uzakrota Travel Summit 2019’da yer alan şirketlerden biri de Amerikadasirket.com. Güçlü ekibiyle Hilton Istanbul Bosphorus‘da katılım sağlayan şirket Delaware merkezli bir danışmanlık şirketi. Son yıllarda Amerika’da turizm firmalarının sayısının hızla arttığını belirten amerikadasirket.com‘un kurucularından Samet Oynamış ve Fatih Pekar da bu yıl Uzakrota etkinliğinde birçok turizm şirketiyle tanışma & işbirliği yapma fırsatına erişti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin yaklaşık 300 milyonluk olan turizm potansiyeli, seyahat firmalarının dikkatini çekmeye başladı. ABD’de şirket açmak ise bu potansiyeli güçlü bir yatırıma çevirmenin en iyi yollarından biri. Gerek seyahat firmaları gerekse home office çalışanları bile ABD’ye gitmeye gerek kalmadan orada yeni bir şirket veya Türkiye’deki şirketlerinin bir şubesini açabiliyor. Amerikadasirket.com vasıtasıyla ABD’de şirket açmak mümkün.

Amerikadasirket.com’un sahibi Samet Oynamış, “Biz, Amerikadasirket.com olarak Amerika’da şirket kurulumu, EIN & ITIN numarası, banka hesabı, marka tescil, vergi/muhasebe ve yıllık danışmanlık hizmetleri sunmaktayız, Türkiye turizmine katkıda bulunmak isteyen aynı zamanda da para kazanmak isteyen birçok girişimci Amerika’da şirket kurmaya yönelmeli. Bu noktada Amerika pazarı Türk girişimciler için oldukça iyi bir fırsat” diyor.

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

 

 

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN