• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Ünlü Azeri Sporcu Savaşa Katılmak İçin Orduya Yazıldı

Ermenistan’ın başlattığı saldırılara karşılık veren ve kısmi seferberlik ilan eden Azerbaycan’da dünyaca ünlü karma dövüş sporcusu Tofiq Musayev de Ermenilerle savaşmak için orduya katılan isimler arasında yer aldı.

Geçtiğimiz pazar günü Ermenistan’ın saldırı başlatmasının ardından karşılık veren saldırıya geçen Azerbaycan’da kısmi seferberlik ilan edildi. Ülkedeki erkekler Ermenilerle savaşmak için orduya katılırken onlar arasında dünyaca ünlü sporcu Tofiq Musayev de yer aldı.

Azerbaycanlı gazeteci Ceyhun Aşirov’un Twitter hesabından duyurduğu gelişmede, şunları yazdı “Azerbaycan’ın Dünyaca meşhur karma dövüş sporcusu Tofik Musayev orduya katıldı”

Tofiq Musayev’in Kariyeri

15 Aralık 1989 Azerbaycan Bakü doğumlu olan Tofiq Musayev karma dövüş sporunda tanınan bir figür. Orion Dövüş Kulübü sporcusu olan Musayev, 12 yaşında karate yapmaya başladı ve 23 yaşında profesyonel dövüş sanatlarına başladı. 2011’de Spor Akademisi’nden mezun oldu. Musayev’in Avrasya MMA şampiyonasında dünya şampiyonluğu bulunuyor. Musayev kazandığı zaferlerden sonra ülkesi için yaptığı açıklamalarla biliniyor.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN