• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Trump’ın Ülke Başkanlarıyla Yaptığı Telefon Görüşmeleri Basına Sızdı

Araştırmacı gazeteci Carl Bernstein, Başkan Donald Trump’ın, dünya liderleriyle yaptığı telefon görüşmelerini, resmi belgelere ve tanıklara dayandırarak yayımladı.

1972-1974 yılları arasında ABD Başkanı Richard Nixon yönetimini içeren ve Nixon’ın başkanlığının sona ermesiyle sonuçlan “Watergate Skandalı”nı ortaya çıkaran araştırmacı gazeteci Carl Bernstein, ABD Başkanı Donald Trump’ın diğer dünya liderleriyle yaptığı telefon görüşmelerine ilişkin detayları paylaştı.

Donald Trump’ın Putin ile yaptığı telefon görüşmelerinde sık sık kendisini övdüğü, ABD ekonomisinde gösterdiği başarıdan dolayı övündüğü aktarıldı.

Öte yandan, kendisinin, özellikle Obama yönetiminden daha güçlü ve akıllı olduğunu söylediği ifade edildi.

Telefon görüşmelerine dayandırılan habere göre Donald Trump, dönemin İngiltere Başbakanı Theresa May için “zayıf” ve “omurgasız” yorumunu yaptı.

Öne çıkan detaylardan bir diğer ise Trump’ın, Almanya Başbakanı Angela Merkel için “aptal” demesi oldu. ABD Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Merkel ile yaptığı yorumlarda, “Rusların cebinde” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin ile yaptığı görüşmelerde, önceki başkanları eleştirdiği kaydedildi. Söz konusu konuşmalarda, Trump’ın eski ABD Başkanları Barack Obama ve George W. Bush için “Bir şey bildikleri yok” dediği ifade edildi.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN