• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Trump’ın Seçim Sitesi Hacklendi

Donald Trump’ın seçim kampanyalarında kullandığı site, seçimlere az bir zaman kala bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Sitede, “Dünya, başkan tarafından her gün yayılan sahte haberlere doydu” ifadesine yer verildi.

3 Kasım seçimlerine günler kalan Cumhuriyetçiler’in başkan adayı Donald Trump büyük bir sorunla karşılaştı. Trump’ın seçim kampanyalarında kullandığı sitesi bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi. Korsanlar sitede, Trump ve ailesinin itibarını sarsacak bilgilere sahip olduğunu iddia ederken, “Bu site ele geçirildi” ifadesine yer verdi.

Trump's campaign website hacked - Axios

“Dünya başkan Trump tarafından gündelik olarak yayılan sahte-haberlere doydu”

Korsanlar, Trump’ın “koronavirüsün temelinde yer aldığını” iddia ederken, bunu kanıtlayacaklarını da vurguladı. Öte yandan “2020 seçimlerini manipüle eden yabancı oyuncularla işbirliği” yapıldığının da ispatlanacağı öne sürüldü.

Trump’ın sitesine kimin saldırdığı henüz bilinmezken, bilgisayar korsanları sahte bir maille kendileri ile temasta bulunulmasını istedi. Trump’ın çalışma ekibi bilgisayar korsanlarının hiçbir önemli bilgiye ulaşamadığını belirtti.

Hassas veriler güvende

İletişim direktörü Tim Murtaugh, “Hassas verileri alamadılar. Biz zaten önemli bilgileri siteye koymuyoruz. Saldırıyı soruşturmak için yetkililerle birlikte çalışıyoruz” dedi. FBI ise olayla ilgili bir açıklamada bulunmadı.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN