• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Trump’ın Sayımlara İtiraz Etmesi Sonucu Pek Çok Eyalette Protesto

59. başkanlık seçimlerinde yaşanan belirsizlik ve mevcut başkan Trump’ın belirli eyaletlerde sayımı durdurmak için mahkemeye gideceğinin açıklanmasının ardından birçok eyalette halk durumu protesto etti.

Seçimlerindeki belirsizlik ve açıklamalar sonrası Los Angeles, Chicago, New York ve Phledelphia başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında mevcut durum protesto edildi.

Hit the streets now to demand: Count Every Vote – People's World

New York’ta Union meydanı yakınında yolu kapatan protestocular polisin müdahalesiyle karşılaştı, bir çok protestocu polis tarafından tutuklandı.

NYC Shows Solidarity With Baltimore In Massive Union Square Protest - MTV

Phledelphia, Detroit ve Chicago gibi şehirlerde göstericiler, ”Tüm oyları say” sloganları ile barışçıl yürüyüşler düzenlerken, başkanlık yarışında kilit durumdaki eyaletlerden Michigan’da olaylar patlak verdi.

In Worcester, Count Every Vote rally follows unsettled presidential election

Maryland eyaleti Baltimore şehrinde 30 kişilik bir grup, Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın erken zafer seçimi ilan etmesini barışçıl bir şekilde protesto ederken, başkent Washington DC’de polis departmanı, gösteri kurallarına uymamak, saldırı ve şiddete teşvik etmek suçlarından 4 kişinin gözaltına alındığı açıkladı.

Count every vote': protesters take to streets across US as ballots tallied  | US news | The Guardian

Posta yoluyla gönderilen oylar sonrası önde gittiği birçok eyalette geriye düşen Trump, sayımın durdurulması için mahkemeye gideceklerini ifade etmişti. Pek çok kişi Trump’ın bu kararını protesto ediyor.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN