• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Trump’ın “Hidroksikrolokin” Açıklaması Herkesi Şaşırttı

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüse tedavisinde etkili olduğu iddia edilen “hidroksiklorokin” isimli sıtma ilacını kullandığını açıkladı. Trump’ın son birkaç haftadır önlem amaçlı olarak sıtma ilacı kullandığını açıklamasının ardından Beyaz Saray, Trump’ın yaverinde koronavirüs tespit edilmesinin ardından yararları risklerinden daha fazla olduğu gerekçesi ile Trump’ın sıtma ilacı kullandığı bilgisini paylaştı.

ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray’da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Donald Trump, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) tedavisinde etkili olduğunu iddia ettiği “hidroksiklorokin” isimli sıtma ilacına ilişkin de şaşırtan bir ifade kullandı. Trump, “Son birkaç haftadır, önlem amaçlı hidroksiklorokin kullanıyorum” diyerek, bunu kendisinin istediğini doktorlarının da itiraz etmediğini açıkladı.

Beyaz Saray doktoru açıklama yaptı

Beyaz Saray’ın Başhekimi Sean P. Conley, Başkan Trump’ın yaverinde koronavirüs (Covid-19) tespit edilmesinin ardından, yararlarının risklerinden daha çok olması nedeniyle önlem amaçlı hidroksiklorokin kullanmaya başladığını belirtti. Söz konusu açıklamada, iki hafta önce Trump’ın yaverinde Covid-19 tespit edildiğini anımsatan Conley, Trump’ın günlük olarak test yaptırdığını ve durumunun gayet iyi olduğunu ifade etti. Beyaz Saray Başhekimi Conley, “Trump ile hidroksiklorokinin yararları ve zararlarına yönelik yaptığımız çeşitli görüşmelerin ardından, bu ilacı kullanmanın muhtemel yararlarının, risklere daha ağır bastığını gördük.” bilgisini paylaştı.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN