• Dolar Alış 8.1951TL
  • Dolar Satış 8.1624TL
  • Euro Alış 9.7470TL
  • Euro Satış 9.7081TL

Trump’a Twitter’ın Kapıları Hiç Bir Zaman Açılmayacak

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın finans müdürü Ned Segal eski ABD Başkanı Donald Trump’ın tekrar başkanlık koltuğuna oturması durumunda bile hesabına konulan yasağın devam edeceğini söyledi.

ned segal ile ilgili görsel sonucu
Ned Segal

Ulusal bir kanala verdiği röportajda Ned Segal, Trump’ın kapatılan Twitter hesabı hakkındaki soruyu cevaplandırdı. Kapatılan bir hesabın tekrar açılmasının mümkün olmadığını, bu yasağın kalıcı olduğunu belirten Segal, “Aykırı bir davranıştan dolayı platformdan çıkarıldığınızda, eski veya mevcut bir kamu görevlisi de olsanız, kurallarımız gereği tekrar gelmenize izin verilmez.” dedi.

Yeniden Başkan olsa dahi kişisel hesabını kullanamayacak

Şirket politikalarının “insanların şiddete teşvik edilmediğinden emin olmak için” tasarlandığına ve “ihlalcilerin” geri gelmesine izin vermediğine değinen finans yöneticisi, Trump’ın tekrar ABD Başkanı seçilmesi durumunda bile kişisel Twitter hesabını kullanamayacağını net bir şekilde ifade etti.

Instagram ve Facebook, Trump’ın hesaba erişimini bir süreliğine engellerken, Twitter 8 Ocak itibarıyla Başkan’ın hesabını süresiz askıya aldığını duyurmuştu.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN