• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Trump Washington’a Asker Göndermek İstiyor

Üst düzey bir ABD yetkilisine göre, Başkan Donald Trump, geçen hafta bir noktada danışmanlarına, Washington D.C. bölgesine 10.000 askerin konuşlandırılmasını istedi.

Trump’ın pazartesi günkü ateşli Oval Ofis konuşması sırasındaki talebi, başkanın Pentagon liderliğinin muhalefetine rağmen ABD şehirlerinde aktif görev birliklerini yerleştirme tehdidini yerine getirmeye ne kadar yakın olabileceğini gösteriyor.

Anonim kalma koşuluyla konuşan yetkili, tartışmalı geçen toplantıda, Genelkurmay Başkanı General Mark Milley ve Başsavcı William Barr’ın Savunma Sekreteri Mark Esper’ın böyle bir konuşlandırmaya karşı öneride bulunduğunu söyledi.

Yetkili, şehirde aktif görev güçlerinin bulunmasının o zaman için Trump’a yettiğini belirtti.

Başsavcı Barr, pazar günü CBS’nin “Face the Nation” programında Washington sokaklarında aktif görev birliklerinin konuşlanmadığını, ancak yakınlarda bazı askeri polisleri tuttuklarını söyledi.

Barr, “Gerek duyulmaları durumuna kadar onları beklemeye aldık” dedi.

George Floyd’un ölümü, ülkenin Afrikalı Amerikalılara ve diğer azınlıklara yönelik şiddet ve kötü muamele mirası üzerine bir protesto dalgasına ve ulusal ruh arayışına yol açmıştı.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN