• Dolar Alış 7.3358TL
  • Dolar Satış 7.3065TL
  • Euro Alış 8.8145TL
  • Euro Satış 8.7794TL

Trump Seçim Sonrası İlk Kez Kürsüde

Önümüzdeki haftasonu Florida’da düzenlenecek Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’na katılacak Donald Trump, başkanlık sonrası ilk kez sahneye çıkıp Amerikan halkına konuşma yapacak.

Seçimi kaybetmesini hile yapıldığı iddiasıyla gerekçelendiren ve 6 Ocak Kongre saldırısının mimarı olan eski başkan Donald Trump, 20 Ocak’ta Beyaz Saray’dan ayrılmasının ardından ilk kez kamuoyunun karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Gelecekte neler yapacağı merak ediliyor

Başkanlığı Joe Biden’a kaptıran Trump’ın gelecek haftasonu yapacağı konuşmada Cumhuriyetçi Parti ile muhafazakar hareketin geleceğini ele alması bekleniyor. 

Başkent Washington DC’deki Beyaz Saray’dan Florida’nın Palm Beach şehrindeki Mar-a-Lago malikanesine taşınan Trump’ın 28 Şubat’ta Florida’nın Orlando şehrinde düzenlenecek CPAC’a katılacağı, Amerikan Muhafazakar Birliği Sözcüsü Ian Walters tarafından teyit edildi.

cpac ile ilgili görsel sonucu

Bir çok üst düzey Cumhuriyetçi Parti üyesi yer alıcak

Trump’ın siyasi bir güç olarak yükselişinde önemli rol oynamış CPAC, bu yıl eski Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Florida Valisi Ron DeSantis, Güney Dakota Valisi Kristi Noem gibi Trump yönetiminin üst düzey yetkilileri ve Cumhuriyetçi Parti’nin Trumpcı kanadından isimleri de ağırlayacak.

20 Ocak’ta Mar-a-Lago’ya çekildiğinden beri ortalıkta pek gözükmeyen Trump, geçen hafta muhafazakar siyasi yorumcu Rush Limbaugh’ın ölümü üzerine telefonla bir dizi görüş vermişti. 

maralago ile ilgili görsel sonucu
Mar-a-Lago

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN