• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Trump Okulların Açılmasında Israrcı

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgınına rağmen ülkedeki okulların sonbahar döneminde yüz yüze eğitime açılması gerektiği yönündeki ısrarını sürdürüyor.

Öğrencilerin gün aşırı okula gitmesi fikrini ise “saçma” bulduğunu belirten Trump, beraberinde Başkan Yardımcısı Mike Pence ve  Eğitim Bakanı Betsy DeVos ile Beyaz Saray’da okulların açılmasına yönelik düzenlenen etkinliğe katıldı. 

Etkinlikte, bazı eyaletlerin öğrencilerin gün aşırı ya da haftanın belirli günlerinde okula gelmesini öngören sistemlerini de eleştirdi. 

Trump, “Çocukların gün aşırı okula gitmesi konsepti saçma. Öyle değil mi? Çocuklar okula gidecekse, gitsin.” değerlendirmesinde bulundu. 

Biden’ın evinden çıkmamasına da dikkat çekti

Demokrat rakibi Joe Biden’ın Kovid-19 salgını sürecinde sürekli evinin bodrum katından yayınlara katılmasına ve dışarıdaki etkinliklere katılmamasına da atıfta bulunan Trump, “Eğitimini izolasyon içinde sürdüren öğrenciler, evinin bodrumunda bilgisayarına bakarak oturan bir başkanlık adayı gibidir.” dedi. 

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence de okulların güvenli bir şekilde yeniden açılması gerektiğini vurgulayarak, okulların açılması için Kongreden 105 milyar dolar fon beklediklerini vurguladı.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN