• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Trump O İsmin İdamını İstiyor

ABD Başkanı Donald Trump, twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD Federal Temyiz Mahkemesinin, Cohar Tsarnayev’e verilen idam cezasını iptal etme kararına tepki gösterdi. 

11 Eylül saldırılarından sonra Amerika tarihindeki “en kötü terör saldırısı” olduğunu vurgulayan Trump, Boston Maratonu saldırısının faili “Boston bombacısı Cohar Tsarnayev kadar idam cezasını hak eden çok az kişi vardır.” ifadesini kullandı.

Saldırıda çok fazla kişinin yaşamını yitirdiğini ve hayatının karardığını vurgulayan Trump, “Federal hükümet, tekrar idam cezası için başvurmalıdır. Ülkemiz temyiz kararının uygulanmasına izin veremez. Ayrıca, bu mahkemenin bu kadar uzun sürmesi de çok saçma.” değerlendirmesinde bulundu. 

ABD’de, 15 Nisan 2013’te Boston Maratonu sırasındaki saldırıda 3 kişi hayatını kaybetmiş, 264 kişi yaralanmıştı. FBI’ın, saldırının Cohar ve Tamerlan Tsarnaev kardeşler tarafından yapıldığını ortaya çıkarmasının ardından aranan 26 yaşındaki Tamerlan Tsarnaev polisle girdiği çatışmada vurularak öldürülmüştü.

Boston Marathon bombing - Wikipedia

Cohar Tsarnaev ise 2015’te idam cezasına çarptırılmıştı. 

ABD'de mahkeme 'Boston Maratonu bombacısının' idam cezasını iptal ...

ABD Federal Temyiz Mahkemesi, Tsarnaev’e verilen idam cezasını 31 Temmuz’da iptal etmişti.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN