• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Trump Katıldığı Programda Rakibi Biden ile Çin’in Yakınlığına Dikkat Çekti

Trump, katıldığı bir radyo programında, Demokrat rakibi Biden’ın Çin konusundaki tutumunu eleştirdi. “Seçimleri ben kazanamazsam, Çin ABD’nin sahibi olacak” diyen Trump, “Sonra da ABD’liler Çince konuşmayı öğrenmek zorunda kalacak” ifadesini kullandı.

Çin ile ilişkilerinin eskisi gibi olmadığını vurguladı

Koronavirüs salgını ortaya çıkmadan önce kendisinin Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile yakın ilişkisi olduğunu belirten Donald Trump, “Bizim ilişkimiz artık çok iyi değil, çünkü Kovid-19 konusunda gerekeni yapmadılar” dedi.

Şi Cinping ile uzun süredir görüşmediğini vurgulayan Trump, Koronavirüs’ün kendisinin siyasi duruşunu da etkilediğini vurguladı.

Trump’a göre siyasi popüleritesi koronavirüs yüzünden kayboldu.

ABD Başkanı Trump, bir kez daha Covid-19 için “Çin vebası” ifadesini kullanarak, “Bizim ülkemize gelmeden önce bence George Washington bile seçimlerde beni yenmekte zorluk yaşardı” yorumu yaptı.

Trump göreve geldiği günden bu yana Rusya ve Çin’e karşı birçok adım atıldığına ifade ederek, “Çin de Trump’ın, Uykucu Joe Biden’a karşı kaybettiği bir seçim görünce çok sevinir. Biden başkan seçilirse, Çin bizim ülkemize sahip olurdu” ifadesini kullanmıştı.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN