• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Trump İlk Kez Kameraların Karşısına Çıktı

11 Kasım Gaziler Günü nedeniyle Arlington Ulusal Mezarlığını ziyaret eden Trump, Başkanlık seçimini Joe Biden’e karşı kaybetmesinden bu yana ilk kez görüntülendi. Bu sırada da ABD bayrağına asker selamı vererek bir gafa imza attı. Çünkü ABD Bayrak Kanunu’na göre asker selamını askerler verir, siviller ise sağ ellerini kalplerine koyar.

Trump pays Veterans Day respects at Arlington National Cemetery

3 Kasım’dan bu yana ilk kez kameralar karşısındaydı

ABD’nin görevdeki Başkanı Donald Trump, 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerinden sonra ilk kez halka açık olan ve canlı yayınlanan bir programa katıldı. Trump, 11 Kasım Gaziler Günü nedeniyle Virginia eyaletindeki Arlington Ulusal Mezarlığını ziyaret etti. Trump’a eşi Melania Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence ve eşi Karen Pence de eşlik etti. Törende saygı duruşunun ardından kalıntıları tespit edilmemiş hayatını kaybeden ABD askerlerine adanmış bir anıt olan Meçhul Asker Mezarına çelenk konuldu.

Trump and Biden mark Veterans Day in solemn, but contrasting, wreath-laying  ceremonies

Seramoni sırasında bayrağa asker selamı verdi

İngiliz The Mirror gazetesinin haberine göre; Meçhul Asker Mezarı’ndaki seremoniye katılan Trump, ABD Bayrağı’na asker selamı verdi. Ancak bu bir gaf olarak nitelendiriliyor. ABD Bayrak Kanunu’na göre; ulusal törenler sırasında yalnızca askeri personel ve gaziler bayrağa asker selamı veriyor. Bunun dışındaki siviller ise sağ elleri kalplerinin üzerinde esas duruşta bayrağa bakıyor. Askerlik yapmayan ve çeşitli gerekçelerle beş kez Vietnam Savaşı’na gitmekten kurtulan Trump, bu hatasını daha önce de çok kez tekrarlamıştı.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN