• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Trump: Ekonomik Faaliyetler Normale Dönmeli

Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında konuşan ABD Başkanı Donald Trump Corona virüsü salgınının ekonomide yarattığı hasarın en hafif şekilde atlatılması için, alınan önlemlerle sınırlanan ekonomik faaliyetlerin bir noktada normale dönmesi gerektiğini vurguladı.

Başkan Trump Twitter hesabında da halka “Soruna getirilen çözümün sorunun kendisinden daha kötü sorunlara yol açmasına izin veremeyiz” diyerek seslenmişti.

Dünyanın en büyük ekonomisindeki bir yavaşlamanın global etkilerinin olacağının altını çizen Trump bir yandan virüsten en çok etkilenen yerleri yakından takip edip diğer yandan da ülke ekonomisinin yeniden faaliyete geçirilebileceğini söyledi.

Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow: “Zor tavizler vermek zorunda kalacağız”

Başkan Trump’ın üst düzey ekonomi danışmanı Kudlow, Pazartesi günü Fox News’a yaptığı açıklamada “Başkan haklı. Bulunan çare hastalıktan daha kötü olmamalı. Önümüzdeki dönemde çok zor tavizler vermek zorunda kalacağız” demişti.

better_dead_than_red_master_v2Cumhuriyetçi Parti Zorda

Göreve geldiği ilk günden beri ekonomik alanda ilerleme mesajları veren ve başkanlık seçim kampanyasını da “güçlü ekonomi” sloganı üzerine kuran Trump, Corona virüsü salgınının yol açtığı panik ve ekonomik sıkıntı ile zora girdi. Cumhuriyetçi Parti, Trump’ın 2020’de bir dönem daha seçilme şansının salgın nedeniyle zorlaşmasından endişeli.

Ekonomik zarara uğrayan Amerikalılar’a ve işletmelere destek sağlamaya yönelik düzenlemeler içeren 1 trilyon dolarlık dev teşvik paketi ikinci kez Senato’da Demokratlar’ın engeline takıldı.

Yardım paketi, Corona virüsünün ekonomik etkilerini en aza indirebilmek için Amerikalılar’ın yüzde 90’ına ve geniş çapta Amerikan işletmelerine doğrudan ödemeler yoluyla ABD ekonomisini canlandırmayı amaçlıyordu.

 

 

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN