• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Trump Destekçileri ile Protestocular Arasında Kavga Çıktı

ABD’de başkanlık seçimine günler kala Donald Trump destekçileri ile karşıtları arasında kavga çıktı.

New York’ta yaşanan gerginlikte birçok kişi yaralanırken, kavganın çıktığı cadde savaş alanına döndü. Polislerin güçlükle müdahale ettiği olayda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

The Latest: One Dead in Indianapolis Shootings Amid Protests – NBC 6 South  Florida

Mevcut başkan Donald Trump ile Demokratlar’ın başkan adayı Joe Biden, seçmenlerine son vaatlerini sıraladığı bu dönemde ikilinin destekçileri de sokaklara çıkarak kazanmasını istedikleri adayın kampanyasına destek verdi.

The Politics Forums

İki grup karşı karşıya geldi

New York’un en işlek bölgelerinden biri olan 5. Cadde’deki Trump Tower binası önünde toplanan Trump destekçileri, şehirde tur atmak için bir süre toplu olarak hareket ettikten sonra “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” grubu üyeleriyle karşı karşıya geldi.

Black Lives Matter protesters and MAGA fans with 'all lives matter' signs  face-off outside Trump Tower

Trump’ın destekçileri dev bir Trump bayrağı açarken, iki grup arasındaki sözlü başlayan tartışmalar kavgaya döndü. Yaşanan arbedeye müdahale eden polis, iki gruptan da çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Kavgada, birçok göstericinin yaralandığı görüldü.

Showdown at Trump Tower: MAGA supporters clash with protesters outside  president's NYC home - Internewscast

Mayıs ayında siyahi George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından ülke genelinde yaklaşık bir ay süren gösterilerde Trump karşıtı gruplar, ABD Başkanının siyahilere yönelik yaklaşımlarını ve açıklamalarını protesto etmişti.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN