• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Trump Cumartesi Günü Florida’daki Mitinge Katılabileceğini Söyledi

Koronavirüs nedeniyle hastanedeki tedavisinin son bulmasının ardından Beyaz Saray’a geri dönen ABD Başkanı Donald Trump, perşembe günü yaptığı açıklamada Florida’da gerçekleşecek ikinci mitinge katılmaya çalışacağını söyledi.

Doktorundan halka açık toplantılara geri dönebileceğinin onayını alan ABD Başkanı, Fox News ile yaptığı uzaktan röportajda, kendisini “çok iyi” hissettiğini ve seçim kampanyasına geri dönmeyi sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Miting yapmaya devam edip etmeyeceği sorulduğunda Trump; “Sanırım cumartesi gecesi bir miting yapmayı deneyeceğim, eğer bunu ayarlayacak yeterli zamanımız varsa bir miting yapmak istiyoruz … muhtemelen cumartesi gecesi Florida’da, sonraki gece de geri gelip Pennsylvania’da.” yorumunu yaptı.

Ayrıca Cuma günü tedbir amaçlı bir COVID-19 testi daha yaptıracağını söyledi.

Trump, koronavirüse yakalandığını açıklamasının ardından geçtiğimiz cuma hastaneye kaldırılıp pazartesi günü Beyaz Saray’a geri dönmüştü. Önlemek istediği hastalıkla Beyaz Saray’a hapsolmuş olan Trump, Demokrat aday Joe Biden’ın 3 Kasım seçimleri öncesinde yapılan ulusal anketlerde önde götürmesi üzerine seçim kampanyasına bir an önce geri dönmenin yollarını arıyor.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN