• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Trump – Biden Arasındaki Gerçekleşecek Son Münazarada “Sessiz Butonu” Olucak

ABD Başkanı Donald Trump ile Demokrat rakibi Joe Biden arasında gerçekleşecek olan son seçim canlı yayınında bir öncekindeki gibi söz kesilmeleri yaşanmaması için konuşmacıların mikrofonları susturulacak.

Trump yönetimi, Amerikan başkanının son yapılan seçim canlı yayınında hem rakibi Joe Biden’ın hem de tartışmanın moderatörü Chris Wallace’ın bir çok kez sözünü kesmesi üzerine getirilmiş olan bu değişikliğe karşı çıksa da 3 Kasım’daki seçimden önce geniş kitlelere seslenebileceği son mecraya yine de katılacağını belirtti.

Başkanlık Tartışmaları Komisyonu, Nashville Tennessee’deki tartışmada her adayın mikrofonunun, diğerinin tartışmanın 15 dakikalık bölümünün başında iki dakikalık açılış konuşması yapmasına izin verecek şekilde susturulacağını bu süreden sonra normal seyirde devam etmesi için her iki mikrofonun da açılacağını belirtti.

Cumhuriyetçilerin kampanya yöneticisi Bill Stepien konuyla ilgili olarak, “Kazanmasını istedikleri adaya avantaj sağlamaya yönelik yapılan bu son girişimlerinde, taraf tutan komisyonun son dakika kural değişiklikleri ne olursa olsun, Başkan Trump, Joe Biden ile tartışmaya hazırdır” dedi.

Biden tarafı ise bu değişiklik ile ilgili olarak hemen bir yorum yapmadılar.

Trump, 29 Eylül’deki kaotik canlı yayın tartışması sırasında Biden’ın defalarca sözünü keserek bir noktada: “Çeneni kapar mısın dostum?” diye patlamasına neden olmuştu.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN