• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

THY, ABD’deki Türkler İçin New York’tan Özel Sefer Düzenledi

Türk Hava Yolları (THY), koronavirüs salgını nedeniyle ABD’de kalan Türk vatandaşları için New York’tan 25 Haziran’da özel sefer düzenledi.

Türkiye’nin New York Başkonsolosluğundan yapılan duyuruda, ”Türk Hava Yolları tarafından 25 Haziran 2020 Perşembe günü, New York yerel saatiyle 12.00’de JFK Havalimanı’ndan İstanbul’a özel bir sefer (TK4902) düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu seferle ülkemize dönmek isteyen vatandaşlarımızın biletlerini aşağıdaki satış kanallarından biri üzerinden en kısa sürede temin etmeleri gerekmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Biletlerin, THY çağrı merkezi ve “nycinfo@thy.com” e-mail adresi ile (THY) New York ofisinden temin edilebileceği bildirildi.

Duyuruda, Kovid-19 belirtileri gösteren veya daha öncesinde Kovid-19 tanısı konulmuş olanların uçuşa kabul edilmelerinin yolcu güvenliği bakımından mümkün olamayacağı bilgisine yer verildi.

25 Haziran 2020, Perşembe günü New York’tan ülkemize düzenlenecek özel sefer hakkında duyuru ‼️📢http://newyork.bk.mfa.gov.tr/Mission/ShowAnnouncement/372879

Posted by Turkish Consulate General in New York – T.C. New York Başkonsolosluğu on Tuesday, June 23, 2020

Ayrıca, yolcuların normal şartlarda hakkı olan kabin bagajlarının salgına karşı tedbirler çerçevesinde uçuş kabinine alınmalarına izin verilmeyeceği belirtilerek bagajların bilet işlemleri sırasında uçağa yüklenmek üzere bırakılması önerildi.

Kovid-19 kısıtlamaları nedeniyle yaklaşık 3 ay ara verilen ve kademeli olarak başlatılan yurt dışı uçuşları kapsamında THY’nin ABD’den kalkan ilk tarifeli yolcu uçağı 21 Haziran günü İstanbul’a ulaşmıştı.

THY’nin ABD’nin Chicago ve Washington kentlerinden tarifeli uçuşları başlamış olsa da, henüz New York uçuşları bu kapsama alınmadı.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN