• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Tesla’nın elektrikli kamyonu azami 480 km menzile sahip olacak

Lüks otomobillerin ardından taşımacılık sektörüne de adım atmak isteyen elektrikli otomotiv üreticisi Tesla, Eylül ayında elektrikli kamyonlarını tanıtacağını açıklamıştı. Reuters‘ın bugün paylaştığı bir habere göre Tesla’nın elektrikli kamyonları 320 ile 480 km menzile sahip olacak.

Taşımacılık sektörü düşünüldüğünde maksimum 480 km’lik menzil aslında oldukça kısa. Uzun ara yol yapan standart benzinli kamyonlar depolarının tam dolu hali ile neredeyse 1,600 km yol yapabiliyor.

Orta uzaklıktaki yolcukluklar için başarılı bir alternatif olmak için tasarlanan elektrikli kamyon, öbür bütün elektrikli araçların da en aka problemi olan menzil sorununu aşabilirse gelecekte taşımacılık sektörünün vazgeçilmezlerinden biri olabilir.

Otonom sürüş özelliklerine sahip olacak

Geçtiğimiz Ağustos ayında Tesla’nın elektrikli kamyonlarının sürücüsüz araç teknolojilerini barındırabileceğini sizlere aktarmıştık. Eylül ayında karşımıza çıkacak olan elektrikli kamyon modeli şayet sürücüsüz vasıta teknolojilerine de sahip olursa uzun yol şoförlerinin işlerini ellerinden alabilir. Tanıtılmasına fazla az bir süre kalan elektrikli kamyon ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşacağız.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN