• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL

SON DAKİKA: İRAN, ABD ÜSLERİNİ VURDU

İran, Amerika Birleşik Devletleri’nin Irak’taki üslerini füzelerle vurdu. 80 Amerikan askerinin öldüğü iddia ediliyor.

ABD-İran

İran’ın Irak’taki ABD üslerini füzelerle vurması sonrası son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Ajanslardan gelen haberlere göre, İran Devrim Muhafızları Ordusu yaptığı saldırıda ABD’nin Irak’ta iki hava üssü hedef alındı ve balistik füze kullandı. Amerika Birleşik Devletleri’nde yayın yapan Orta Doğu haber kanalı El Hurra, İran’ın ABD üslerini balistik füze ile vurma görüntülerini yayınladı. İran Devlet Televizyonu, saldırıda 80 ABD askerinin öldürüldüğünü iletirken, Irak da saldırı ile ilgili önemli detaylar paylaştı.

ABD-Üsleri-Vuruldu

Son dakika haberi sabah saatlerinde Irak’tan açıklandı. ABD’nin Irak’ın Erbil ve Anbar şehirlerinde bulunan hava askeri üsleri, İran tarafından vuruldu. İran Devrim Muhafızları saldırıyı balistik füzelerle gerçekleştirdi.

abd-üsleri

Irak ordusu füze saldırısı ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptı. Yetkililer, sabaha karşı 1:45-2:45 arasında 22 füze atıldığını Irak güçlerinden kayıp olmadığını 5 füze Erbil’e diğer füzelerin ise koalisyon güçleri merkezine isabet ettiği açıklandı.

trump

ABD Başkanı Donald Trump, 28 Aralık’ta Irak, Ayn el Esed Hava Üssü’ndeki ABD askerlerini ziyaret etmişti. Geçtiğimiz Pazartesi günü ise şu ifadeleri kullanmıştı:

“Orada devasa ölçüde pahalı bir üs inşa ettik. Milyarlarca dolara mal oldu.”

Kasım-Süleymani

Saldırıda ise Kasım Süleymani detayı dikkat çekti. İran’ın bu hamlesi Süleymani’nin öldürüldüğü saatte ve henüz toprağa verilmeden gerçekleştirildi.

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN