• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

Son Başkanlık Münazarası Öncekine Göre Daha Üsluplu Geçti

3 Kasım’daki ABD başkanlık seçimlerine 12 gün kala Amerikan başkanı Donald Trump ve rakibi Joe Biden perşembe günü yapılan son başkanlık canlı yayın tartışmasında hala devam eden koronavirüs salgını üzerinde keskin zıt görüşler öne sürerek, kalan az sayıdaki kararsız seçmeni ikna etmeye çalıştı.

Trump, Eylül ayında Biden’ı defalarca böldüğü kaotik ilk tartışmada olduğundan daha ölçülü bir üslup benimsese de Perşembe günkü canlı yayında, birbirlerine çok az saygı duyan iki aday arasında pek çok kişisel saldırı yaşandı. Trump, Biden ve ailesine yönelik temeli olmayan yolsuzluk suçlamalarında bulunarak araştırmacıları uzun bir süre meşgul etti.

Söz kesintilerinin noksanlığında; ekonomi, ırk, iklim değişikliği, sağlık hizmetleri ve göç gibi bir dizi konuda daha sağlam bir tartışmaya yaşandı. Fakat Amerika Birleşik Devletleri’nde 221.000’den fazla insanı öldüren koronavirüs, seçim kampanyası boyunca olduğu gibi en ağır basan husus oldu.

Presidential debate: Trump-Biden's arrival had Nashville bustling

Tennessee, Nashville’de geçen canlı yayın tartışması, Trump için ulusal kamuoyu anketlerinin aylardır kaybetmekte olduğunu gösterdiği bir yarışı yeniden şekillendirmek için kalan son fırsatlarından biri olsa da, seçime karar vermesi muhtemel bazı eyaletlerde hala çok hararetli geçecek bir seçim dönemi var.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN