• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Sokak Partisine Silahlı Saldırı Düzenlendi, 1 Ölü 20 Yaralı

ABD’nin başkenti Washington D.C.’de izin alınmadan yapılan sokak partisine yapılan silahlı saldırı sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi de yaralandı.

Metropolitan Polis Şefi Peter Newsham’ın ifadesine göre pazar günü sabahın erken saatlerinde yaşanan olayda, 17 yaşındaki Cristopher Brown’ın aldığı yaralar nedeni ile kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti ve olay sırasında görevde bulunmayan 22 yaşındaki kadın polis memurunun da boynundan aldığı yaralar nedeni ile hastanede yaşam savaşı veriyor.

Diğer yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığını bildiren Nesham, saldırının üç veya daha fazla kişi tarafından gerçekleştiğini aktardı.

Saldırıyı “Çok güvenli bir bölgede özel bir olay” olarak nitelendiren Newsham, saldırının gerçekleştiği organizasyonun izinsiz yapılan bir sokak partisi olduğunu ve bölgede polis sayısın yetersiz olması nedeni ile partinin daha önce dağıtılmadığını bildirdi.

Washington D.C. Belediye Başkanı Muriel Bowser ise yaptığı açıklamada saldırının üzücü olduğunu ve “parti ile koronavirüs kurallarınının ihlal edildiğini” sözlerine ekledi.

Saldırının nedenine ilişkin henüz açıklama yapılmazken, saldırıdan önce saldırganlar ile partide bulunan bazı kişiler arasında tartışma çıktığı iddia edildi. Polis saldırı bölgesinden toplanan 170’den fazla delilin incelendiğini açıkladı.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN