• Dolar Alış 32.9559TL
  • Dolar Satış 32.8243TL
  • Euro Alış 35.7406TL
  • Euro Satış 35.5980TL

Seçim Mitinglerine Kaldığı Yerden Devam Edecek

ABD Başkanı Donald Trump,  koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ara verdiği seçim mitinglerine 19 Haziran’da Oklahoma’da yeniden başlayacağını duyurdu.

Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, ilk olarak Tulsa kentinde seçim mitingi düzenleyeceğini bildiren Trump; “Mitinglerimizi tekrar başlatacağız”, “Birincisi Oklahoma’da Tulsa’da olacak” ifadelerini kullandı. En son seçim mitingini geçtiğimiz 2 Mart’ta düzenleyen ABD Başkanı, Oklahoma’nın ardından Florida, Arizona ve Kuzey Carolina’da da miting düzenleyeceğini duyurdu.

Trump ayrıca, Cumhuriyetçi Parti Kongresi’nin Kuzey Carolina’dan başka bir eyalete alınacabileceğini de açıklayıp yeni yer ile ilgili duyuruların yakında yapılacağını belirtti. Trump’ın 2020 seçimleri için resmi olarak aday gösterileceği Cumhuriyetçi Parti Kongresi, 24-27 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Önceki Kongre, 2016 yılında Ohio eyaletine bağlı Cleveland kentinde gerçekleşmişti.

3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerinde ABD Başkanı Donald Trump ile Eski ABD Başkan Yardımcısı ve Demokratların adayı Joe Biden yarışacak.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN