• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

San Francisco Evsizleri Otellere Yerleştirmek Zorunda Kaldı

Koronavirüs krizi yüzünden evsiz insanlar sokaklardan temizlenerek San Francisco şehri yıllardır başaramadığı bir şeyi gerçekleştirdi.

Virüsün, sokaklarda veya sığınaklarda yaşayan yaklaşık 10.000 kişiyi etkileyebileceği beklentisiyle karşı karşıya kalan şehir yetkilileri, kendi karantinalarına ihtiyaç duyanlar için 4.500 oda tutuyor. Odalar ayrıca, kendilerini izole etmesi gereken ve başkalarına bulaşma riski olmadan topluluğa geri gönderilemeyen evsiz sakinlere de ev sahipliği yapacak.

Şehir yetkilileri, koronavirüs testinden pozitif sonuç alan 160 kişinin otellere yönlendirildiğini söyledi.

İnsani Hizmetleri Ajansı genel müdürü Trent Rhorer, “Hastaneler onları sokağa salmıcak, sadece kendi kendini karantinaya alabilecek insanları taburcu edecekler.” dedi.

İlerici San Francisco milletvekilleri, tüm evsizleri barındırmak için oda sayısını üç katına, 14.000’e çıkarmak istiyorlar.

Evsizlerin sıkışmaması için daha fazla alan sağlamak amacıyla, şehir yetkilileri şehrin güneyindeki semtlerdede lüks bir tenis kulübünü ve gösterişli teknoloji konferanslarına ev sahipliği yapan Moscone Center’ın bir bölümünü barınma tesislerine dönüştürdü.

 

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN