• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

San Francisco’nun Merkezinde Meydana Gelen Yangın Herkesi Korkuttu

ABD’nin San Francisco kentinde sabahın erken saatlerinde Central Freeway’in yakınlarında çıkan büyük yangın bir kaç iş yerini anında yutup, şehirdeki tüm itfaiye çalışanların olay yerine yönelmesine neden oldu.

San Francisco İtfaiyesi’ne göre yangın sabah 6.30’da 14. cadde üzerindeki bir yapı malzemeleri mağazasında başlayıp 13. cadde üzerindeki South Van Ness Bulvarı yakınlarındaki iki bloklu bir alanda hızla beş binaya yayıldı. Yakınlardaki otoyola göz fırlatıp 101 nolu otobanın trafiği en az üç saatliğine kapattı.

Polis, çevredeki bina sakinlerini ve iş yerlerini hızla tahliye etti. Binaların birinde bulunan San Francisco Bölge Şerifine ait birim de yangında zarar gördü ve tahliye edildi. Şerif Paul Mitamoto yaptığı açıklamada, “Görüldüğü gibi çok büyük bir yangın. Bununla savaşan önce itfaiye görevlilerine ardından tüm sivil ekiplere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Mitamoto, tahliye edilen binada yapılan çalışmaların geçici olarak merkeze alındığını belirtti. Yangında yaralanan 1 itfaiye erinin sağlık durumunun iyi olduğu aktarılırken, San Francısco İtfaiyesi başka yaralı ve ölü bulunmadığı bildirdi.

En büyük yangın sınıfına girdi

Alevlere müdahale devam ederken, yangının sınıfı Alarm-5 olarak açıklandı. En büyük yangın sınıfı olarak kabul edilen Alarm-5 yangınlarına en az 30 aracın yanı sıra helikopterler ve 100’den fazla itfaiye görevlisi müdahale ediyor.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN