• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

“Rusya’nın Varlığına Yönelik Herhangi Bir Saldırıya Verilecek Yanıt Şüphesiz Yıkıcı Olacaktır”

Rusya Savunma Bakanlığı’nın yayımladığı makaleye göre, Rusya’ya ya da herhangi bir Rusya müttefiğine yönelik balistik füze saldırılarına doğrudan nükleer yanıt verilecek.

Rusya Savunma Bakanlığı resmi yayın organı Krasnaya Zvezda, Rusya’nın nükleer kararlılık stratejisine ilişkin bir makale yayımladı. Buna göre, Rusya topraklarına yönelen herhangi bir balistik füzeye nükleer başlıklı füze muamelesi yapılacak ve yanıt buna göre olacak.

Rusya ordusunun üst düzey komutanlarından Tümgeneral Andrey Sterlin’in yazdığı makalede ABD ve NATO hedef alındı, Rusya ya da müttefiklerine yönelik saldırılara yakıcı bir cevap verileceği dile getirildi.

Rusya’ya gönderilecek herhangi bir füzenin nükleer olup olmadığı anlaşılamaz

General Sterlin’e göre Rusya’ya gönderilecek herhangi bir füzenin nükleer başlık taşıyıp taşımadığı anlaşılamaz. Bu yüzden yapılacak herhangi bir saldırıya nükleer cevap verilmesi zorunlu. NATO Müttefiklerini tehdit eden ifadelerin yer aldığı makalede General Sterlin, “Rusya’nın varlığına yönelik herhangi bir saldırıya verilecek yanıt şüphesiz yıkıcı olacaktır” ifadelerine yer verdi.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN