• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Putin’den Trump Karşıtı Açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin pazar günü yaptığı açıklamada, Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın Ukrayna veya Rusya ile geçmişteki ticari ilişkilerinde yasadışı bir hareket görmediğini açıklayarak Donald Trump’ın seçim yarışında Joe Biden’a karşı kullandığı iddiaya olan karşıtlığını belirtmiş oldu.

3 Kasım seçimleri öncesinde Demokrat rakip Joe Biden ile televizyonda yapılan münazaralarda Trump tarafından yapılan yorumlara açıklamalar getiren Putin, geçmişte Moskova ile daha iyi ilişkiler kurmak istediğini söylediği için Trump’a övgüde bulunurken, Rusya’nın herhangi bir ABD lideriyle çalışacağını söyledi.

Putin, Pazar günü Rus devlet televizyonu tarafından yayınlanan görüntülerde Trump’a karşı daha az dostane görünüyordu hatta bazı analistler Biden’a iyilikte bulunduğunu bile söyledi. Trump’a baba-oğul Biden hakkında bulunduğu haksız suçlamaları geri çekmesi için zaman tanıdı.

Putin Hunter Biden’ın Ukrayna’daki işlerine ilişkin; “Evet, Ukrayna’da bir işi vardı veya hala var bilmiyorum. Bizi ilgilendirmez. Amerikalılar’ı ve Ukraynalılar’ı ilgilendiriyor” diyerek ekledi, “Ama görünüşe bakılırsa yönettiği ve iyi para kazandığı en az bir şirketi vardı. Bu durum hakkında yasadışı bir şey göremiyorum en azından biz göremiyoruz.” dedi.

ABD istihbarat teşkilatları, Rusya’nın 2016 ABD başkanlık seçimlerini Trump’ın lehine çevirmek için müdahale etmeye çalıştığı sonucuna varmıştı, Moskova bu iddiayı yalanlarken Rusya, ABD istihbarat kurumlarının bu yılki seçimlere müdahale etmeye çalışma suçlamalarını da reddetti.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN