• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Princess Diamond Yolcu Gemisinde İki Kişi Corona Virüsü Sebebiyle Hayatını Kaybetti

Japonya Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, Princess Diamond isimli yolcu gemisinde iki yaşlı yolcunun Corona Virüsü sebebiyle hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanlığı yetkililerinden birinin yaptığı açıklamada ise gemide hayatını kaybeden yaşlı yolcuların halihazırda kronik hastalıklara sahip olduğu ve daha önce bu hastalıklar sebebiyle hastaneye kaldırıldıkları belirtildi.

corona-çin

Corona virüs vakalarını, ölen ve iyileşen insan verilerinin bir haritasını çıkaran Johns Hopkins Sistem Bilimi ve Mühendisliği Merkezi, Diamond Princess adlı gemide iki kişinin daha hayatını kaybettiğini aktardı ve bu da Japonya’da Corona virüsten hayatını kaybeden sayısını ikiden üçe çıkardı.

Verilere göre, 3711 karantinaya alınan yolcu ve mürettebat arasında 621 virüs vakası tespit edildi ve bu da gemiyi Çin dışındaki en fazla enfeksiyonun bulunduğu yer haline getirdi; bir Diamond Princess yolcusu iyileşti.

Bir Japon yayın kuruluşun olan NHK’ya göre, virüsten ölen iki Japon yolcu gemisi 87 yaşında bir erkek ve 84 yaşında bir kadındı.

Perşembe günü yerel saatte bildirilen iki ölüm, gemide test yapılan ve pozitif çıkan insanlardan ilkiydi. Gemide karantina süresince testi pozitif çıkanlar gemiden çıkarıldı ve daha ileri değerlendirme ve tedavi için hastanelere götürüldü.

çin-virüs

Princess Diamond Karantinası Sona Ermişti

Yolcular, Japonya’nın Yokohama kentine bağlı kalan Diamond Princess gemisindeki Corona virüs nedeniyle iki haftalık bir karantinadan sonra çarşamba günü karaya inmeye başladı. Princess Cruises şirketinin halkla ilişkiler direktörü Negin Kamali’nin yaptığı açıklamaya göre, Çarşamba günü yaklaşık 600 kişinin karaya çıkması ve Perşembe günü birkaç yüz kişinin karaya çıkması bekleniyordu.

100’den Fazla Amerikan Yolcunun Beklemesi Gerekecek

corona virüsü

Geminin karantina süresinin Çarşamba günü bitmesi planlanmasına rağmen, gemideki 100’den fazla Amerikan yolcunun eve dönmek için iki hafta daha beklemesi gerekecek. 328 Amerikalı gemiyi çoktan tahliye etti ve ABD’de – virüs için pozitif test sonucu elde eden 14’ü de dahil olmak üzere – karantina altındayken, bazı Amerikalılar karantinalarını gemide bitirmeyi seçtiler.

Güney Kore, Avustralya ve Hong Kong, vatandaşlarını tahliye etti ve karantinaya aldı. Kanada ve İtalya da vatandaşlarının tahliye edilmesi için uçak gönderdi.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden gemide kalmayı seçen Amerikalı yolculara gönderilen bir mektuba göre, ABD’ye tekrar girebilmeleri için 14 gün boyunca semptomsuz kalmaları ve herhangi bir pozitif teste sahip olmamaları gerekiyor.

Öte yandan, Japonya hükümeti, bazı uzmanların mükemmel bir virüs inkübatörü olarak adlandırdığı insanları gemide tutma kararı konusunda sorgulandı.

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN