• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

Pompeo: Nijerya’da Rehin Tutulan Vatandaşımız Kurtarıldı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Nijerya’da silahlı bir grup tarafından rehin tutulan Amerikalı bir vatandaşın ABD Özel Kuvvetleri’nce kurtarıldığını açıkladı.

Nijerya’da yapılan operasyona ilişkin yazılı bir açıklama yayımlayan Pompeo, “ABD olarak rehin tutulan tüm Amerikan vatandaşlarını kurtarmaya kararlı oldukları” mesajını verdi. Donald Trump ise Tweeter hesabından “Geçen gece ülkemizin cesur savaşçıları Nijerya’da bulunan Amerikan rehinemizi kurtardılar. Ulusumuz gece-gündüz durmaksızın çalışıp bir başka vatandaşımızı sağsağlim bir şekilde ülkemize getiren cesaretli askerlerimizi selamlıyor!” dedi.

Pompeo, “Bu taahhüdü dün gece geç saatlerde Nijerya’da yerine getirdik. Nijerya’daki en cesur ve en yetenekli savaşçılarımızdan bazıları, bir grup silahlı çete tarafından rehin tutulan bir vatandaşımızı kurtardı” ifadelerini kullandı.

ABD silahlı kuvvetlerine ve istihbarat kuruluşlarına teşekkür eden Pompeo, söz konusu Amerikan vatandaşının kısa bir zaman içerisinde ailesiyle bir araya getirileceğini kaydetti.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN