• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Önce Başkanlık Şimdi de Eş

ABD’de başkanlık koltuğunu Joe Biden’e kaptıran Donald Trump’ın, Kasım ayında sürpriz şekilde istifa eden danışmanı Omarosa Manigault Newman’ın açıklaması ABD ve İngiliz basınında gündem oldu.

Newman seçimden ziyade Trump ailesini hedef alan iddialarda bulundu

Newman, Trump’ın seçimi kaybetmesiyle birlikte karısı Melenia’nın artık boşanma davası açmak için geri sayıma başladığını söyledi.

Melania Trump pulls her hand away from Donald Trump's as they step off Air  Force One | US News | Sky News

Newman, Trump ve Melenia’nın evliliklerinin çok tuhaf bir birliktelik olduğunu ve Trump’ın Melenia’yı eşten çok bir emir kulu gibi gördüğünü söyledi.

“Bu evlilik hakkında yorum yaparken çok dikkatli davranıyorum çünkü kapalı kapılar ardında neler olduğunu bilseniz başınız döner.” dedi.

New book: Melania Trump had major rival for Trump's love

Newman sözlerine şöyle devam etti:

Ben Trump ve Melenia çiftini ilk görüşmeye başladıklarından bu yana tanıyorum. 17 yıllık ilişkilerinde Trump ve eşi bazen birbirlerini çok sevdiler. Ancak bazen de Trump eşine tam olarak köle muamelesi yaptı. Birçok kez medya önünde Melenia’nın Trump’ın elini tutmak istememesi de evlilikleri hakkında ipucu veriyordu.”

Donald Trump has COVID-19. How might this affect his chances of re-election?

Newman, Melenia’nın boşanma işlemlerine önceden yapmak istediğini ancak ABD başkanı olmasıyla bu planların tamamen bozulduğunu, işlemlerin başlaması için Beyaz Saray’dan taşınmalarını beklediğini ve saatleri saydığını söyledi.

Öte yandan seçimleri kaybettiğini kabul etmeyen Trump’a kendi yakın çevresinden ve ailesinden de tepkiler gelmeye başladı. Ancak iki oğlunun farklı fikirlerde olması aileyi ikiye böldü.

Kushner advises Trump to pursue "legal remedies" to the election - Axios

Dün yine golf oynarken görüntülenen Trump’ın yakın çevresi, damadı ve danışmanı Jared Kushner ile eşi Melania Trump’ın kendisine Başkan seçilen Joe Biden’ın zaferini kabul etmesini tavsiye ettiği iddia edildi.

Trump’ın yetişkin oğullarının ise ona baskı uyguladığı ve 2020 seçimlerinin sonuçlarını kabul etmeyi reddetmesini söylediği, bunun üzerine ailenin bölünmeye başladığı iddia edildi.

CNN’e konuşan iki kaynak, Trump’ın damadı ve kıdemli danışmanı Kushner’ın sonuçları kabul etmesi için kendisiyle görüştüğünü söyledi.

Görüşmelere aşina olan ayrı bir kaynağa göre de First Lady Melania Trump, eşine özel olarak seçimi kaybettiğini kabul etme zamanının geldiğini söyledi.

AP sources: Trump Jr. to speak with Senate panel Wednesday

Bu arada, Trump’ın iki yetişkin oğlu Donald Jr. ve Eric, müttefikleri baskıya devam etmeye, Cumhuriyetçileri ve destekçileri sonuçları açıkça reddetmeye çağırdılar.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN