• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Oklahoma Valisi Koronavirüse Yakalandığını Bildirdi

Oklahoma valisi çarşamba günü yaptığı açıklamada, kendisine Kovid-19 teşhisi konulduğunu belirtti ve koronavirüs olan yüksek rütbeli ABD politikacılarından biri oldu. Kendi eyaleti ve komşusu Texas’ta günlük vaka sayılarında rekor artışlar yaşandı.

Texas’ta son 24 saatte virüse yakalananların resmi sayısı 10 bin 791 iken Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 110.

Ancak günlük vaka kaydını 1075 olarak bildiren Oklahoma eyaleti, valisi Kevin Stitt’in pozitif çıkmasının ardından koronavirüs salgınının odak noktası oldu.

Yaklaşık üç hafta önce Başkan Donald Trump’ın Tulsa’daki kampanya mitingine katılan Cumhuriyetçi Stitt, Twitter’da kendinin ve iki çocuğunun kalabalık bir restoranda yemek yediği fotoğrafı yayınlamasından sonra bir çok mecradan tepki almıştı.

Stitt, yeni tip koronavirüs bu yıl ABD’ye geldiğinden beri enfekte olan seçilmiş liderlerden sadece biri. Diğerleri arasında ABD’li Senatör, Kentucky’li Cumhuriyetçi Rand Paul, ve ABD Temsilciler Meclisi’de her iki taraftan yaklaşık yarım düzine üye yer alıyor.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN