• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

New York Restorantlarında Dış Mekan Kullanım İzni Uzatıldı

New York’ta koronavirüs nedeniyle restoranlar uzun süre kapalı kaldı. ABD hükümeti, henüz yeni açılmaya başlayan restoranlara kaldırım ve yol kenarlarında yemek servisi izni verdiğini açıkladı. Restoranlar 31 Ekim’e kadar bu haktan yararlanabilecek.

31 Ekim’e kadar uzatıldı

Belediye Başkanlığı ofisinden yapılan açıklamaya göre, New York metropolitan bölgesindeki restoranlara 31 Ekim’e kadar dış mekan kullanım izni veren “Açık Restoranlar” programı yıl boyunca uygulanacak. Haziran ayında başlayan programla restoranlar, dış mekandaki oturma kapasitelerini izin almak kaydıyla komşu dükkanların önüne kadar genişletebilecek.

Ayrıca, düzenlemeyle restoranların servis masası açtığı kaldırımlarda doğal gazlı ısıtıcılar kullanmasına izin verilirken, elektrikli ısıtıcılar da kaldırım veya yol kenarına kurulmuş masalardaki müşterileri soğuktan korumak için kullanılabilecek.

Bill de Blasio sektörü ayakta tutabilmek için kuralları gevşetti

New York şehrinde, halen iç mekanlarda yemek yemenin yasak olduğu restoranlar 30 Eylül’den itibaren yüzde 25 kapasite ile de olsa müşteri servisine açık hale gelecek.

Kovid-19 vakalarının iyice azalması ile New York Belediyesi, restoranların üzerindeki ekonomik yükün biraz daha hafifletilmesi yolunda söz konusu yumuşatma kararlarının alındığını açıkladı. New York şehir merkezinde restoranlar, açık alanlarda kurulu masalarda, sosyal mesafe kuralına uymak kaydıyla bir süredir müşteri kabul edebiliyor.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Amerikan medyasına yaptığı açıklamada, salgın döneminde, sosyal mesafe ve hijyen önlemleri ile birlikte bazı kuralların yumuşatılması yoluna gidilerek 10 binden fazla restoranın ayakta kalmasının ve 100 binden fazla istihdamın korunmasının sağlandığını belirtmişti.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN