• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Mitinglere Tam Gaz Devam

59’uncu başkanlık seçimlerine 1 haftadan kısa bir süre kala Demokratlar’ın başkan adayı Joe Biden Georgia’da, Cumhuriyetçiler’in başkan adayı Donald Trump Michigan, Wisconsin ve Nebraska’da mitinge çıktı.

Başkanlık seçimleri için gün sayan ABD’de ikinci dönemini garantilemek için yarışan Başkan Trump ve eski Başkan Yardımcısı Biden, özellikle kritik eyaletlerde saha çalışmalarına devam ediyor. 

Donald Trump’ın ilk durağı Michigan’da yaptığı konuşmada, koronavirüs salgınının sorumlusunun Çin olduğunu vurgulayarak, ikinci kez seçilmesi durumunda bu ülkeye ağır gümrük vergileri getireceğini belirtti. 

President Trump, as he is impeached, holds Michigan campaign rally - ABC  News

Trump’tan koronavirüs abartılıyor iddiası

Medyanın koronavirüs salgınını gereğinden fazla ön planda tuttuğunu savunan Trump, “Basın, halkı korkutmak istiyor.” yorumunu yaptı.

Demokrat rakibi Biden’a da yüklenen Donald Trump, “Biden seçimi kazanırsa, bayrağımızı yakan radikal solcular sokaklarımızı ele geçirir.” diye konuştu.

Trump, gün içinde Wisconsin ve Nebraska’da da seçmenlerle bir araya gelecek. Gün sonunda Nevada’ya geçecek olan Donald Trump, yarın mitinglerine bu eyaletten başlayacak. 

Former Vice President Joe Biden to campaign in Georgia on Tuesday

Biden koronavirüsle mücadeledeki yetersizliğe değindi

Demokrat aday Biden da seçimler için kritik bir başka eyalet olan Georgia’da miting düzenledi. 

Biden, buradaki konuşmasında, Trump’ın koronavirüs konusunda yeterli önlemi almadığını savunarak, “Kovid-19 bu ülkede derin ve kapanmaz bir yara bıraktı.” ifadesini kullandı. 

Koronavirüs konusunda kendisinin daha aktif bir mücadele vereceğini kaydeden Joe Biden, “Trump, Amerikan tarihindeki şarlatanlara, dolandırıcılara ve sahtekar popülistlere benziyor.” şeklinde konuştu.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN