• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Lider Hastaneye Kaldırıldı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson koronavirüs testinin pozitif çıkmasından 10 gün sonra ikna edici semptomlar göstermesi üzerine hastaneye gitti. Başbakanlığın verdiği mesajda komutanın hala onda olduğu belirtildi.

Geçen ay koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra kendisini izolasyonda tutan başbakan, pazar gecesi hala yüksek ateşi olduğu için ek tahliller yapılması gerekçesiyle doktorlar eşliğinde hastaneye gitti.

Barınma ve Topluluklar Sekreteri Robert Jenrick; başbakanın iyi durumda olduğunu ve pazar günü rutin testlerden geçeceğini ancak hükümete liderlik etmeye devam edeceğini söyledi.

Jenrick, “Ne kadar kalması gerekiyorsa o kadar süre boyunca hastanede kalacak ama duyduğum kadarıyla durumu iyi ve yine 10 numara olarak geri döneceği zamanı iple çekiyorum” dedi.

“Bu aciliyet kaynaklı bir girişim değil ve ben kesinlikle 10 numaraya geri dönmesini bekliyorum” demesine rağmen kesin bir tarih vermedi.

Boris Johnson 27 Mart’ta, pozitif test edildiğini açıklayan ilk büyük lider oldu. 55 yaşındaki başbakan cuma günü, Downing Caddesi’ndeki bir apartman dairesinde tecrit edildiğini ve ateşi hala yüksek olduğu için orada kaldığını söylemişti.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN