• Dolar Alış 31.1467TL
  • Dolar Satış 31.0224TL
  • Euro Alış 33.7565TL
  • Euro Satış 33.6218TL

Koronavirüs ABD’de En Fazla Can Alan Üçüncü Hastalık Oldu

Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın tamamına yayılarak pandemik bir hastalık haline dönüşen Koronavirüs Amerika’da can kaybına neden olan hastalıklar sıralamasında üçüncü sıraya yerleşti.

Çin’de doğduktan sonra Avrupa ve ABD başta olmak üzere dünyanın bir çok kıtasında geniş kitlelere etki bırakan Koronavirüs, Amerika’da en fazla yaşam alan hastalıklar sırasında 3. sıraya çıktı.

Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC)’nin paylaştığı rapora göre mart ayının başında günde birkaç can kaybına neden olup en fazla ölüme yol açan hastalıklarda ilk 15’e giremezken, 20 Mart’tan itibaren katlanarak yükseldi.

Salgın, 31 Mart günü 750 ölüm ile günde 1765 ölüme neden olan kalp rahatsızlıkları ve 1632 ölüme neden olan kanserden sonra en fazla ölüme sebep olan hastalık olarak kayıtlara geçti.

ABD Başkanı Trump, salı günü Beyaz Sarayda yaptığı basın açıklamasında ülke çapında 100 bin ila 240 bin kişinin bu hastalıktan öleceğini tahmin ettiğini belirtmiş, gelecek haftalarda sürecin daha da zorlaşacağını söyleyerek Amerikalılar’ı uyarmıştı.

Amerika’da koronavirüs vakalarını raporlayan John Hopkins Üniversitesi’ne göre Kovid-19 vaka sayısı 206 bin iken virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 4 bin 500’ü buluyor.

 

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN