• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Karantina Emrine Uymayan Kişilere Dijital Kelepçe Cezası

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kentucky eyaletinde karantina emrine uymayıp sokağa çıkan iki yeni tip koronavirüs hastasına ceza verildi.

Bir süredir sokağa çıkma yasağı uygulanan Kentucky eyaletinde karantina emrine uymayan iki yeni tip koronavirüs hastasına yerel mahkeme kararı ile dijital kelepçe takıldı.

Kentucky eyaletinde yayın yapan yerel haber kanalı WDRB’de yer alan habere göre hakim Charles Cunningham, karantina emrine uymayan iki yeni tip koronavirüs hastasına dijital kelepçe takılmasına karar verdi.

Hakim Charles Cunningham, konu ile ilgili WDRB haber kanalına yaptığı açıklamada, 23 Mart tarihinde yeni tip koronavirüs teşhisi konulan iki ev arkadaşının 3 gün sonra sokakta sağlık görevlileri tarafından görüldüğünü ve tüm uyarılara rağmen hastanenin uyguladığı karantina kurallarına uymadıklarını belirtti. Cunningham, bu durumlardan dolayı iki ev arkadaşına ev hapsi cezası verdiğini söyledi.

Kentucky Valisi Andy Bechear, evde kalma emrine uyulmazsa ve sosyal mesafeye dikkat edilmezse eyalet sınırları içinde hayatını kaybeden sayısının 13,000’e ulaşabileceğini ifade etti. Kentucky Valisi Bechear, cuma günü yaptığı açıklamaya göre Kentucky’de yeni tip koronavirüs vaka sayısı 831’e yükseldi. Eyalet genelinde yeni tip koronavirüs nedeni ile hayatını kaybeden sayısı ise 37’ye ulaştı.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN