• Dolar Alış 31.1071TL
  • Dolar Satış 30.9829TL
  • Euro Alış 33.6729TL
  • Euro Satış 33.5385TL

Kanye West Amerikan Başkanlığı İçin İlk Mitingini Yaptı

Rapçi Kanye West, son dakikada duyurduğu başkanlık kampanyası için yaptığı ilk mitingde kürtaj ve pornografiye karşı tutum sergilerken, katılımcılarla siyaset hakkında tartışmalarda bulundu ve bir noktada gözyaşlarına boğuldu.

Kampanyasının albüm satabilmek için yapılmış olan bir reklam kampanyası olup olmadığı bilinmeyen 43 yaşındaki eski Trump destekçisi, Charleston South Carolina’da bir etkinlik mekanında ilginç sözler söyledi.

West, bir saatten fazla süren açıklamalarda; kürtajı kınadı, küfür etti, rastgele katılımcıları konuşmaya çağırdı, politika önerilerini öne sürdü ve katılımda bulunanların bile güvensizlik içinde mırıldanmasına neden olan yorumlar yaptı.

YouTube’da canlı olarak yayınlanan ve yerel televizyon istasyonlarında paylaşılan etkinlik, West’in gerçekten başkanlığı kazanmaya çalışıp çalışmadığını netleştirebilecek pek fazla bilgi vermedi.

West, sahneye başının arkasına kazınmış “2020” traşıyla ve askeri tarzda bir kurşungeçirmez yelek ile çıkarken, kürtajın yasal olmasını ancak yoğun bir şekilde caydırılması gerektiğini savundu. Başkan olursa bir çocuk doğuran herkese 1 milyon dolar verilmesi gerektiğini öne süren bir politika geliştireceğini ileri sürdü.

AmerikadaBugun.com
Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN