• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Kaliforniya’daki Yangında Yaralanan 19 Yaşındaki Genç Hayatını Kaybetti

ABD’nin Kaliforniya eyaletinin Los Angeles kentinde bir apartmanda meydana gelen bir yangın sonucu 19 yaşındaki bir genç yaralanmıştı.

Los Angeles İtfaiyesi ise cuma akşamı yaptığı açıklamada, batı yakasında bir apartman yangınıda yaralanan 19 yaşındaki o gencin hayatını kaybettiğini söyledi.

Yetkililer, hasta gizliliği kuralları ve devam eden yangın soruşturması nedeniyle kurbanın kimliğini saptamayı kabul etmedi. Adli makam The Times’ın çağrısına hemen cevap vermedi.

losangeles-yangin

Çarşamba günü saat 8:30 civarında başlayan ve Barrington Plaza dairelerindeki 270 bloğun iki katına hızla yayılan yangın 13 kişiyi yaraladı.

Yaklaşık 300 itfaiyeci, itfaiye ve tahliye işlemlerine yardımcı olmak için canla başla çalıştı. 3 aylık bir bebek de dahil olmak üzere en az yedi kişi hastaneye kaldırıldı. İki itfaiyeci ise küçük yanıklarla olayı atlattı.

Cuma gününün erken saatlerinde, Los Angeles Kent Konseyi’nin birkaç üyesi, şehirdeki tüm konut kulelerinde yangın söndürücü yağmurlama sistemlerini zorunlu kılma çağrısında bulundu.

Barrington Plaza Kent Konsey Üyesi Mike Bonin, tüm yüksek konutlarda yağmurlama gerektirmenin “temel, sağduyulu bir kamu güvenliği önlemi” olduğunu söyledi.

 

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN