• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL

Joe Biden: Seçim Bitti

Trump’ın geri adım atmasıyla Genel Hizmetler İdaresi tarafından geçiş sürecinin resmen başlaması üzerine Biden, Twitter hesabından “Seçim bitti” ilanında bulundu.

ABD’de 3 Kasım seçimlerini kaybeden ama yenilgiyi kabul etmeyi reddeden Başkan Donald Trump’ın 20 gün sonra geri adım atması üzerine Genel Hizmetler İdaresi (GSA) şefi Emily Murphy’nin geçiş sürecini resmen başlatmasının ardından, müstakbel Başkan Joe Biden’dan açıklama geldi.

Twitter’da açıklama yapan Biden, başkanlık seçiminin bittiği ilanında bulunup Amerikalılara siyasi ihtilafları bir kenara bırakmaları çağrısında bulundu.

Seçilmiş Başkan, “Seçim bitti. Partizanlığı ve birini diğerine karşı şeytanlaştırma retoriğini bırakmanın zamanı geldi. Biraraya gelmeliyiz” dedi. 

Pennsylvania ve Nevada eyaletleri Biden’ın zaferini onayladı

Dün GSA’nın bildiriminin ardından müstakbel dış politika ve ulusal güvenlik ekibini açıklamış bulunan Biden, bugün Pennsylvania eyaletinde tescil edilen nihai sonuçların da galibi oldu. 

Trump’a son darbeyi indiren açıklamayı Pennsylvania Valisi Tom Wolf yaptı.

Twitter’da bugün eyalet yönetiminin ABD Başkan ve Başkan Yardımcısı için 3 Kasım seçimlerinin sonuçlarını tescil ettiğini duyuran Vali Wolf, “Yasaların gerektiği şekilde eyaletimizdeki 20 Seçiciler Kurulu üyesini Joe Biden-Kamala Harris’in alması için gerekli teyit sertifikasını imzaladım” dedi.

Trump ekibi, seçimler için en kritik eyaletlerden olan Pennsylvania’da seçim sonuçlarını mahkemeye taşımış, ancak bir sonuç alamamıştı.

Pennsylvania’nın ardından Nevada eyaletinden Yüksek Mahkeme’nin sadece 33 bin 500 oy farkla Biden-Harris galibiyetini onaylayıp resmileştirdiği haberi geldi.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN