• Dolar Alış 32.9559TL
  • Dolar Satış 32.8243TL
  • Euro Alış 35.7406TL
  • Euro Satış 35.5980TL

İnsanların Müzik Dinleme Alışkanlıklarını Değiştirdi, Burç Şahinoğlu Kimdir?

1991 yılında New York Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nü bitirdikten sonra bir süre orada kalıp yapay zeka üzerine bir çok yazılım şirketinde çalışan Şahinoğlu, 2003 yılında Türkiye’ye gelip  ağabeyiyle birlikte kurdukları teknoloji şirketinde çalışmalarda bulundu. Start Up’lara ve girişimciliğe olan ilgisini en iyi Amerika’da pekiştirebileceğini fark etmesi üzerine 2011 yılında San Francisco’ya taşındı.

Yapay zekanın gündelik yaşamda kullanılmasını sağlayan uygulamalara olan hayranlığı, bu alanda projeler yürütmesini ve bunun meyvesi olan HiveBeats’i yaratmasını sağladı.

HiveBeats, arkadaşlarına sürekli dinlenecek yeni müzik gruplarını sormaktan yorulan Şahinoğlu’nun, geliştirdiği yapay zeka ile, takip ettiği insanların Youtube’daki dinlemelerini baz alan, kişiye güncel müzik listeleri sunan bir uygulama.

2013 – 2014 yılları arasında; video ve müziğin Pinterest’i olan CreatePlayer’da Teknoloji Başkanlığını yapan Şahinoğlu, şu anda nabız oksimetri teknolojisi ile bebeklerin kalp ritimlerini ve oksijen seviyelerini ölçen  Owlet Baby Care’de Mühendislik Başkan Yardımcısı.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN