• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

İlk Siyahi Generel Kuvvet Komutanı

ABD Başkanı Donald Trump’ın daha önce aday gösterdiği Orgeneral Charles Q. Brown Jr, Senato tarafından Hava Kuvvetleri Komutanı olarak atamasını onaylandı. Atamanın ardından ülke tarihinde ilk kez bir siyahi bir general, kuvvet komutanı olarak görev yapacak.

ABD Senatosu, siyahi Orgeneral Charles Q. Brown Jr.’un Hava Kuvvetleri Komutanı olarak atamasını onayladı. Böylece ülke tarihinde komuta kademesinde ilk kez siyahi bir general, kuvvet komutanı olarak görev yapacak. Trump’ın Hava Kuvvetleri Komutanı olarak aday gösterdiği siyahi Orgeneral Charles Q.Brown, 100 sandalyeli Senato’dan 98 senatörün oyunu alarak Hava Kuvvetleri Komutanı oldu.

LIEUTENANT_GENERAL_CHARLES_Q._BROWN_JR

“Abd için tarihi bir gün”

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “ABD’nin ilk Afroamerikan kuvvet komutanı olarak Orgeneral Charles Brown’ı Hava Kuvvetleri Komutanlığına atama kararım Senato tarafından onaylandı. ABD için tarihi bir gün. Büyük bir vatansever ve lider olan Orgeneral Brown ile yakın çalışma konusunda heyecanlıyım” ifadelerini kullandı.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN