• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

İki Liderin Bambaşka Öncelikleri

ABD’de seçilmiş başkan Joe Biden, çarşamba günü koronavirüs pandemisi krizinin ön saflarındaki sağlık çalışanlarıyla sanal bir toplantıda bir araya gelirken, Başkan Donald Trump, kaybettiği seçimi geri almanın yasal yollarını arıyor.

Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nde 247.000’den fazla insanı öldüren ve milyonlarca kişinin işine mal olan salgını göreve başladığında birinci öncelik haline getirme sözü vermişti.

Ülke çapında COVID-19 vakaları artarken, Biden ve danışmanları, Trump’ın Beyaz Saray geçişiyle işbirliği yapmayı reddetmesinin virüsü kontrol altına alma ve aşı dağıtım planlamasını engelleme savaşını tehlikeye atabileceği konusunda uyardı.

Trump tarafından atanan birisi tarafından yönetilen Genel Hizmetler İdaresi, Biden’ın 3 Kasım seçimlerindeki zaferini hala tanımadı ve bu da Demokrat ekibin, devlet dairesine erişimini kısıtlamakta.

Trump, hukuk uzmanlarının seçimin sonucunu değiştirme şansının çok az olduğunu söylediği bir dizi dava peşinde koşarken her iki partinin seçim yetkilileri büyük usulsüzlüklere dair bir kanıt bulunmadığını söylediler.

Trump, görevde kalabilmek için, sonucun en yakın olduğu eyaletlerden en az üçünde daha önce görülmemiş bir şekilde kazanması gerekiyor fakat birçok yasal itirazının zaten reddedildiği mahkemede defalarca başarısızlıkla karşılaştı.

Aynı zamanda Trump destekçileri de, uzmanlar her ne kadar Biden’ın marjlarının aşılmaz olduğunu söylese de, birkaç eyalette yeniden sayımların sonuçları tersine çevirebileceği umuduna sarılmaktalar.

son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN