• Dolar Alış 31.3424TL
  • Dolar Satış 31.2173TL
  • Euro Alış 33.8913TL
  • Euro Satış 33.7561TL

Herkes Tedbirini Alıyor

Corona Virüsü ile ilgili son gelişmeleri Twitter hesabından duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Kaç kişi? 195 ülkede her gün bu soruluyor. Kayıplar versek de Türkiye için geç değil. Tedbir, artışın önünü kesebilir. SON 24 SAATTE toplam 3.952 test yapıldı. 343 yeni tanı var. 7 hastamızı kaybettik. Biri KOAH hastasıydı. Altısı ileri yaştaydı. Aldığımız tedbir kadar güçlüyüz” dedi.

Corona Virüsü’nün dünya genelinde bilançosu: Bulaşan kişi sayısı 410 bin, hayatını kaybedenlerin sayısı 18 bin 295, iyileşenlerin sayısı ise 107 bin.

İtalya en fazla can kaybı yaşanan ülke

En fazla can kaybının yaşandığı İtalya’da, Kovid-19’dan ölenlerin sayısı bugün 6 bin 800’ü aşarken, salgının başından itibaren virüs bulaşanların sayısı ise 69 bin 176’ya çıktı. Ülkede toplam 8 bin 318 kişi de iyileşme sürecine girdi.

Avrupa’da 26 gurbetçi Corona Virüsü’nden hayatını kaybetti

Avrupa ülkelerinde Kovid-19 nedeniyle toplam 26 Türk de hayatını kaybetti. Yaşamını yitiren Türklerden 6’sı Hollanda’da, 12’si Fransa’da, 3’ü Belçika’da, 3’ü Almanya’da, 1’i İngiltere’de, 1’i de Avusturya’da ikamet ediyordu.

İngiltere’de hayatını kaybedenlerin sayısı 425’e çıkarken, İngiliz hükümeti Londra’daki bir fuar merkezini geçici hastaneye dönüştürme kararı aldı. Bunun yanı sıra Sırbistan’da Belgrad Fuar Merkezi’nde de 3 bin yataklı bir hastane kurulumuna başlandı.

Bütün dünya önlem almaya başladı

Mısır, Hindistan,Fildişi Sahili, Senegal ve Güney Afrika Cumhuriyeti’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Henüz virüse rastlanmayan ülkelerden Tacikistan, Kırgızistan sınırlarını kapattı.

Japonya, 18 Avrupa ülkesi ve İran’a seyahat yasağı getirdi.

Kırgızistan ve Tayland’da olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi.

Meksika’da 19 Nisan’a kadar eğitime ara verildi.

Bunun yanı sıra bir çok ülkede tedbirlere uymayan vatandaşlara caydırıcı para cezaları kesilecek.

Suriye’de ateşkes çağrısı yapıldı

Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen, salgının hassasiyetinden ötürü Suriye genelinde “tam ve acil” ateşkes çağrısı yaptı.

2020 Olimpiyat Oyunları ertelendi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 24 Temmuz-9 Ağustos’ta yapılması planlanan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın Kovid-19 salgını nedeniyle ertelendiğini açıkladı.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN