• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Hacker’ların Yeni Hedefi Koronavirüs Araştırmaları

Federal Soruşturma Bürosu’ndan (FBI) üst düzey bir siber güvenlik yetkilisi perşembe günü yaptığı açıklamada, yabancı hükümet korsanlarının koronavirüsün neden olduğu solunum hastalığı olan COVID-19 için tedaviler konusunda araştırma yapan şirketleri hedef aldıklarını söyledi.

FBI Genel Müdür Yardımcısı Tonya Ugoretz, Aspen Enstitüsü tarafından düzenlenen çevrimiçi panel tartışmasına katılanlara, son zamanlarda devlet destekli bilgisayar korsanlarının bir dizi sağlık ve araştırma kurumuna hack demenelerinde bulunduklarını söyledi.

“Kesinlikle bu kurumların bazılarına, özellikle de COVID ile ilgili araştırmalar üzerinde çalışanlara keşif faaliyetleri ve müdahaleler gördük” dedi.

Ugoretz, umut verici tedaviler ve potansiyel bir aşı üzerinde çalışan kurumların çalışmalarını halka duyurmalarının mantıklı olduğunu ancak, “Üzücü tarafının ise, ne yaptıklarına dair bilgilerin paylaşılması bu bilgilerle ilgilenen diğer devletlerin söz konusu kurumlara ilgi duymasını, bu kurumların tam olarak ne yaptıklarını anlamak hatta özel bilgilerini çalmak için onları hedef haline getiriyor” dedi.

Ugoretz, devlet destekli bilgisayar korsanlarının genellikle biyoeczacılık endüstrisini hedef aldığını ve “bu kriz esnasında saldırıların kesinlikle arttığını” söyledi ancak saldırıyı yapan devlet destekli korsanların ülkelerini yada hedef alınan organizasyonların isimlerini paylaşmadı.

 

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Asil Burak Yürük

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN