• Dolar Alış 31.2627TL
  • Dolar Satış 31.1379TL
  • Euro Alış 33.8802TL
  • Euro Satış 33.7450TL

Hacıların İlk Yerleşimlerini Gösteren İkonik Yer “Plymouth Rock” Tahrip Edildi

Yeni Dünya’ya (Amerika) gelen Hacıların 400. yıldönümünü kutlamak için hazırlıklar Massachusetts, Plymouth’da tüm hızıyla devam etti. Fakat bu güzel güne uyanan Hacılar, şehirlerini özel kılan bu ikonik yerlerden birinin tahrip edildiğini gördüler.

Plymouth Rock da onlardan biriydi.

William Bradford ve diğer Hacıların Amerikan topraklarına ilk ayak bastığı 1620 yılını işaretlemek için üzerine bu tarihin yazıldığı ikonik yer kırmızı grafitiyle kaplı halde bulundu.

Vandallar ayrıca Pilgrim Maiden Heykelini ve Atalarını Anmak için Yapılan Ulusal Anıtı da sprey boyayla boyamıştı.

Plymouth belediyesi idari yöneticisi Melissa Arrighi, “Tarihi kentimizdeki yaşanan son vandalizm olaylarından artık bıktık usandık ve bu duruma son derece üzülüyoruz.” Diyerek şöyle devam etti: “En kısa zamanda bu tür olayları bitireceğiz ve polis de olayın faillerini soruşturuyor.”

 

 

Plymouth sakini Peter Sullivan, Pilgrim Memorial Eyalet Parkı’nın çevresinde yürürken Plymouth Rock’daki grafiti keşfetti.
Grafitinin her yerde olduğunu söyledi.

1620-pilgrims

Sullivan, “Her şeyi tahrip ettiler. Tüm heykeller, anıtlar. Bu insanlar bütün gece kasabaya girdiler ve her türlü hasarı verdiler” dedi ve bunun ilk defa olmadığını belirtti.

Plymouth Ticaret Odası’na göre, deniz kabuğu şeklindeki dört sanat eseri de tahrip edildi. Deniz kabukları, Ticaret Odası tarafından gelecek yıldönümünü kutlamak için yapılan bir projeydi.

 

 

 

AmerikadaBugun.com

Tuğçe Coşkun

 

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN