• Dolar Alış 8.3141TL
  • Dolar Satış 8.2809TL
  • Euro Alış 10.1060TL
  • Euro Satış 10.0657TL

Georgia’da 3 Masaj Salonuna Silahlı Saldırı

Georgia eyaletindeki 3 masaj salonuna düzenlenen silahlı saldırılarda 8 kişi hayatını kaybetti. 21 yaşındaki saldırganın yakalandığı bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürerken Amerikan medyası saldırılarda hayatını kaybedenlerden 6’sının Asya kökenli kadınlar olduğu bilgisini verdi.

Saldırıların sebebi henüz bilinmiyor ancak Kovid-19 salgınının başlangıcından bu yana Asyalı toplumlara yapılan saldırılar yüzde 150 oranından arttı.

Polis, ilk olarak Georgia eyaletinin başkenti Atlanta’nın kuzeyinde yer alan Cherokee bölgesinde yerel saatle öğleden sonra Asyalılar’a ait bir masaj salonuna düzenlenen saldırıda 4 kişinin öldüğü bilgisini paylaştı.

Bu olaydan kısa süre sonra hırsızlık ihbarı yapılan Atlanta şehir merkezindeki bir başka masaj salonunda 3 kişinin daha vurularak hayatını kaybettiği, bu saldırıdan kısa süre sonra yakındaki bir başka masaj salonunda da bir kişinin vurularak öldürüldüğü açıklandı.

21 yaşındaki Robert Aaron Long adlı şüpheli, Atlanta’nın 240 km güneyindeki bir kovalamacanın ardından yakalandı. Zanlı salı akşamından beri gözaltında.

En son gelişmeleri takip etmek için Instagram kanalımız: amerikadabugun

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN